+34 619 631 397+34 609 959 333+34 922 86 26 01 info@wyspymotywacji.pl

Najbardziej kompletna i pełna uroku wycieczka objazdowa po Teneryfie. Podróż rozpoczyna się od wjazdu na teren Parku Narodowego z kierunku wybrzeża południowego wyspy Teneryfy, dojazd do najwyżej położonej z zamieszkiwanych miejscowości w Hiszpanii wioski Villaflor (1550m n.p.m.), wokół której znajdują się lasy sosnowe, mające olbrzymie znaczenie dla gospodarki wodnej Wysp Kanaryjskich. Z punktu widokowego będziemy mieli okazję podziwiać panoramę południowej, ostatniej części rolniczej wyspy Teneryfy.

Kolejno wizyta w Parku Narodowym “Las Canadas del Teide”. Spacer przy formacjach skalnych ”Los Roques de Garcia“. Przystanek przy „Minas de San Jose” – miejscu, w którym powstawały zdjęcia do wielu filmów dużego ekranu Hollywood: „Gwiezdne Wojny”, „Wojna Tytanów” czy „Milion lat przed Chrystusem”. 1/3 programu wycieczki poświęcona jest wizycie w Parku „Las Canadas del Teide”.

Następnie wyjazd w kierunku północnego wybrzeża wyspy Teneryfy, przejazd przez dolinę Valle La Orotavy, z docelową wizytą w miejscowości Icod de Los Vinos, a tam zwiedzanie starówki miasta z możliwością podziwiania „Smoczego Drzewa” – słynnej na wyspie starej Draceny, degustacja win i trunków kanaryjskich.

Kolejną wizytą będzie najbardziej klimatyczne miasteczko nazywane Pompejami Teneryfy, stary port w Garachico, który został zniszczony w wyniku wybuchu wulkanu w 1706 roku a następnie odbudowany na naturalnej platformie powulkanicznej utworzonej w Atlantyku.

Około 1,5 godziny czasu wolnego z przerwą na lunch (nie wliczony w cenę wycieczki, opcjonalnie do wykupienia), możliwość kąpieli w naturalnych basenach lawowych z wodą morską (w przypadku dobrej pogody).

W drugiej części dnia przejazd i spacer w wiosce „Masca”, przepięknie położonej na zapleczu klifów Los Gigantes osadzie pirackiej, niegdyś żyjących w niej prawdziwych piratów Kanaryjskich – Piękny wąwóz, sad palmowy z palmami daktylowymi i usypane na wzgórzach tarasowe poletka wprowadzają przyjezdnych w wyjątkowy klimat.

Powrót wzdłuż zachodniej części wybrzeża wyspy Teneryfy.

Wycieczka nie obejmuje czasu na wjazd kolejką Teleferico w okresie od grudnia do marca z powodu warunków pogodowych, które nie zawsze na to pozwalają. Osoby zainteresowane wjazdem kolejką Teleferico zapraszamy do wzięcia udziału w: Teide 1/2 dnia z zachodem słońca.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.