+34 619 631 397+34 609 959 333+34 922 86 26 01 info@wyspymotywacji.pl

Zwiedzanie dziewiczej, zielonej i malowniczej siostrzanej wyspy Teneryfy – wyspy La Gomery

Wyjazd z hoteli do południowego portu Teneryfy miasteczka Los Cristianos. Wypłynięcie do San Sebastian de La Gomera luksusowym promem linii Fred Olsen Express.

Stolica wyspy to miejsce podróży Krzysztofa Kolumba, port przystankowy przed jego wielkimi wyprawami w nieznane. W San Sebastian znajduje się studnia z wodą, którą poświęcono Amerykę, stare domostwo w którym zatrzymywał się żeglarz i skromne muzeum ukazujące historię jego podróży.

W programie wycieczki wizyta w miasteczku San Sebastian de La Gomera, a następnie objazd wyspy z przystankami na punktach widokowych ukazujących niezwykłe uroki wyspy. Urwiste przełęcze nazywane popularnie „barrancos” usypane mnóstwem tarasowych poletek, maleńkie wioski usytuowane u podnóży gór i wzniesień to jedne z ciekawszych widoków i miejsc, w których żyją po dziś dzień mieszkańcy wyspy.

Odwiedzimy najstarszy na świecie las laurowo-wrzosowy na którego terenie znajduje się ponad 400 gatunków egzotycznych roślin i krzewów. Dziś stanowi on teren Parku Narodowego wpisanego na listę świadectwa kulturowego UNESCO. Stare drzewa laurowe i potężne wrzośce sięgające kilkunastu metrów, nadają specyficzny nastrój tego wiecznie zamglonego lasu.

W planach lunch w pięknie położonej restauracyjce “Las Rosas”, połączony z demonstracją języka gwizdanego, którym posługiwali się niegdyś “Guanches” – rdzenni mieszkańcy Wysp Kanaryjskich. Ta forma i umiejętność posługiwania się dźwiękiem przetrwała do dnia dzisiejszego jako jeden z elementów tradycji ich przodków.

Ogródek bananowy będzie kolejnym miejscem naszych odwiedzin, a w nim mango, papaje, avocado, oraz banany, miejsce w którym rosną te i inne owoce. Po wizycie w centrum wyspy udamy się w drogę powrotną do jej stolicy, gdzie uczestnicy naszej wyprawy będą mieli czas wolny, na spacer uliczkami San Sebastian.

Ostatnim punktem naszej wyprawy będzie powrotny rejs do portu w Los Cristianos na Teneryfę.

* Na wycieczkę konieczne jest zabranie dowodu tożsamości