+34 619 631 397+34 609 959 333+34 922 86 26 01 info@wyspymotywacji.pl

Wycieczka „Teide pół dnia” to wyprawa pasjonująca, poświęcona w całości wizycie w Parku Narodowym „Las Canadas Del Teide” włącznie z czasem przeznaczonym na wjazd kolejką górską Teleferico.

Trasa wycieczki rozpocznie się od wjazdu przez ostatnią z rolniczych dolin południowego wybrzeża wyspy „Flor de Chasna”, skąd pochodzą bardzo znane aromatyczne smaki win białych.

Pierwszym z przystanków będzie punkt widokowy „Mirador de Gran Canaria”, z którego zazwyczaj widoczna jest sąsiednia wyspa archipelagu Gran Canaria położona w odległości aż 70 km od północnego wybrzeża wyspy Teneryfy.

Następnie udamy się w kierunku terenów Parku Narodowego.

Przystanki na wybranych przez przewodników punktach widokowych w zależności od najlepiej panujących danego dnia warunków pogodowych: „Pantofelek Królowej”, spacerowa część „Los Roques de Garcia” czy spektakularny pod względem ilości kręconych scen filmowych „Minas de San Jose”.

W programie wycieczki przewidziany czas na wjazd kolejką Teleferico z dolnej stacji kolejki z wysokości 2350 m n.p.m na wysokość 3550 m n.p.m.
Z ogromną satysfakcją będziemy podziwiać piękne widoki na stary krater Teneryfy nazywany „Las Canadas” – miejsce, w którym znajdował się niegdyś pierwszy z wulkanów wyspy Teneryfy, widoki pozwolą również na obserwację sąsiednich wysp archipelagu kanaryjskiego. Przy lampce szampana poszukamy linii horyzontu, za która zachodzi słońce.

Zapraszamy Państwa na wrażenia nie z tej ziemi. Poczujemy się jak na księżycu, lub jak na planie zdjęciowym Gwiezdnych Wojen!

  • Nie odpowiadamy za złe warunki pogodowe i nie funkcjonowanie kolejki Teleferico.
  • Opłata za wjazd kolejką to 27€ płatne u pilota gotówką.